Երևանում և 6 մարզերում մի քանի ժամ լույս չի լինելու
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 4-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
Երևան քաղաքի՝
10:00-16:00 - Բակունցի փ. 1 շենքը և 1-18 սեփական տները,
Խաչատրյան փ. 1-19 սեփական տները և 2Ա, 4 շենքերը,
Կալնեցի փ. 8, 8/2 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
Մամիկոնյանց փ. 19, 47, 47/1, 49/1 41, 43, 45, 54, 54/1, 56, 56/2, 56Ա, 58, 58Ա շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
Մամիկոնյանց փ. 1-ին նրբ. 1-9 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
թիվ 38 մանկապարտեզը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
Գրիբոյեդովի 4-րդ նրբ. 2-36 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
Վրացական փ. 21/1, 21/2 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
Կոմիտասի պող. 39, 41 շենքերը,
«ՎՏԲ-Հայաստան բանկ» ընկերությունը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
Հաղթանակ 1, 2, 3, 5 փողոցները,
Լուկաշին փողոցը և Նոյ թաղամասը,
10:00-16:00 - Վարդանանց փ. 93-127 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
Վարդանանց փ. 26, 26/1 շենքերը,
Վրացյան փ. 86, 86/2 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11:00-15:00 - Տիգրան Մեծի պող. 70, 72 շենքերը,
Տիգրան Մեծի նրբ. 11, 13, 15 շենքերը,
Երկաթգծի 4-6 բարակները,
Արմավիրի մարզի՝
11:00-17:00 - Ակնալիճ, Տարոնիկ և Առատաշեն գյուղերը,
Արարատի մարզի՝
10:00-13:00 - Ոսկետափ գյուղը մասնակի,
10:00-15:00 - Սաշտավան, Դարդնիկ, Զորակ, Նիզամի գյուղերը,
10:00-16:00 - Վեդի քաղաքի Կասյան փողոցը մասնակի,
10:30-16:00 - Մասիս գյուղը մասնակի,
11:00-15:00 - Արտաշատ քաղաքի Մարքսի, Աճառյան, Արազի, Իսակովի, Դուրյան, Օրբելի, Օգոստոսի 23-ի փողոցները մասնակի,
13:00-15:00 - Սեւակավան և Տիգրանաշեն գյուղերը,
Վայոց Ձորի մարզի՝
11:00-16:00 - Գողթանիկ գյուղը մասնակի,
Կոտայքի մարզի՝
11:00-17:00 - Աբովյան քաղաքի «Էներգետիկայի», «Չափիչի» հանրակացարանները, Կոտայք գյուղը, Նոր գյուղ գյուղն ամբողջությամբ, Աբովյան քաղաքի 6, 7, 8 միկրոշրջանի բազմաբնակարան շենքերը, Սարալանջ թաղամասը մասնակի, Աբովյանի քաղաքապետարանը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
Շիրակի մարզի՝
10:00-16:00 - Աշոցքի տարածաշրջանի Մուսայելյան համայնքի կենտրոնական հատվածները, Անիի տարածաշրջանի Անի-Պեմզա համայնքը,
Սյունիքի մարզի՝
09:00-15:00 - Գեղի, Գեղավանք, Գետիշեն, Աստաղաբերդ, Ոչեթի գյուղերը և հարակից ոչ-բնակիչ բաժանորդները,
10:00-14:00 - Ալվանք, Շվանիձոր գյուղերը,
10:30-13:00 - Աշոտավան գյուղը,
11:00-16:30 - Անգեղակոթ գյուղը մասնակի,
14:00-16:00 - Նռնաձոր և Սալվարդ գյուղերը: